
Eerste monteur warmtepomp all electric (ZK)
ROVC heeft een leerlijn ontwikkeld voor het profiel Eerste monteur warmtepomp alle electric (ZK). Deze leerlijn bestaat uit de volgende trainingen:
Wil je ook werken aan de koudetechnische kant van warmtepompen? Dan heb je de volgende aanvulling nodig.
F-gassen categorie 2
Met een F-gassen 2-certificaat mag je werkzaamheden uitvoeren aan installaties met maximaal drie kilo koudemiddel. Dit zijn alle huisinstallaties, vandaar dat we voor F-gassen 2 kiezen. Huisinstallaties bevatten over het algemeen minder dan drie kilo koudemiddel.
Als je wilt werken aan installaties met meer dan drie kilo koudemiddel, moet je een persoonscertificaat F-gassen categorie 1 hebben.
Let op
Het behalen van het certificaat F-gassen 2 is geen officieel onderdeel van de Vakmanschapsroute Warmtepompen. Wel leer je in deze route welke handelingen je wel en niet mag uitvoeren zonder dit certificaat. Lees meer over het behalen van je F-gassen-certificaat.
Aanpassingen
Op dit moment zijn we bezig met het aanpassen van onze warmtepomptrainingen, zodat ze nog beter aansluiten op jouw dagelijkse praktijk, de wensen van producenten én de vakbekwaamheidseisen van Vakmanschap Techniek. Alle veranderingen voeren we uiteraard ook door op onze website.